Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa remont ulicy Łokietka w Żarowie

Środa, 6 grudnia 2017, 13:28
Autor: red
Żarów: Trwa remont ulicy Łokietka w Żarowie
Fot. UM Żarów
Trwają prace związane z przebudową ulicy Łokietka w Żarowie. Inwestycja rozpoczęła się od zerwania starej nawierzchni betonowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego do sklepu Polo Market.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w związku z remontem droga przy ulicy Łokietka w Żarowie została zamknięta.
- Na czas realizacji prac droga przy ulicy Łokietka w Żarowie będzie całkowicie nieprzejezdna. Rozkulismy już nawierzchnię starych płyt betonowych. Płyty będą rozkute na elementy, zostanie wykonana stabilizacja betonowa, położona warstwa kruszywa i w końcowym etapie położymy nową warstwę asfaltową. Inwestycja obejmuje swoim zakresem także wykonanie nowych krawężników z każdej strony i wpustów deszczowych. Droga zyska nową nawierzchnię asfaltową, co bezpośrednio wpłynie na komfort jazdy jej użytkowników - wyjaśnia Radosław Rosiński Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy ROKAM II wykonawca inwestycji.

Zniszczoną nawierzchnię z płyt betonowych przy ulicy Łokietka w Żarowie zastąpi nowa nawierzchnia asfaltowa. Droga zostanie przebudowana i przestanie być grząską pułapką dla kierowców. Zwłaszcza, że teren przy ulicy Łokietka stanowi dojazd dla mieszkańców do domu, ale także sklepu Polo Market. W tym roku, z uwagi na zbliżający się okres zimowy, zostanie przebudowana tylko nawierzchnia drogowa. Drugi etap inwestycji ma być zrealizowany w przyszłym roku i będzie zakładał przebudowę także miejsc parkingowych. W miejscu tymczasowego przejścia dla pieszych zostanie również wykonane wyniesione przejście dla pieszych na równi z istniejącym chodnikiem, które ułatwi poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym oraz poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogowym.
- Ulica Łokietka doczekała się w końcu modernizacji. Myślę, że wszyscy Żarowianie mieli już dosyć przejeżdżania przez ten zniszczony odcinek drogowy. Jest to kolejna inwestycja drogowa, którą realizujemy w tym roku. Spróbujemy także przygotować kolejne miejsca parkingowe na tym odcinku, raczej do parkowania wzdłuż na ten moment, bo rzeczywiście jest to problem mieszkańców tej ulicy. Dziękuję mieszkańcom za wszystkie sugestie i uwagi związane z realizacją tej inwestycji - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakończenie prac, zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą, zaplanowane zostało na drugi kwartał grudnia. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami występującymi w tym miejscu. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Przebudowa ulicy Łokietka kosztować będzie dokładnie 300 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group