Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwają przygotowania

Niedziela, 10 maja 2020, 11:12
Autor: red
Świdnica: Trwają przygotowania
Fot. UM Świdnica
Publiczne żłobki i przedszkola w Świdnicy nie zostaną otwarte 11 maja.

Najprawdopodobniej nastąpi to w poniedziałek, 18 maja, czyli dopiero po zrealizowaniu wszystkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, do czego placówki właśnie się przygotowują.

Jak deklarowała wcześniej prezydent Świdnicy, pracownicy przedszkoli i żłobków, również dla ich bezpieczeństwa, poddani zostaną testom na koronawirusa, które sfinansuje miasto. Testy zamówione zostały 30 kwietnia. Urząd otrzymał je dopiero 7 maja. Po ich przeprowadzeniu będziemy mieli pewność, że pracownicy są zdrowi i mogą opiekować się dziećmi.

Zapewnione muszą zostać również m.in. środki dezynfekujące, maseczki, rękawiczki, fartuchy. Zostały one zamówione i są dostarczane do placówek. Na ich zakup miasto przeznaczyło już około 70 tys. zł. Jest to ilość, która wystarczy na funkcjonowanie żłobków i przedszkoli przez okres około 2 tygodni.

Placówki muszą być przygotowane w należyty sposób, to znaczy taki, który zapewni bezpieczeństwo dzieciom, opiekunom i rodzicom. Z przeprowadzonych niedawno ankiet wynika, że około 25% rodziców deklaruje chęć skorzystania z usług przedszkoli i żłobków. O terminie ich otwarcia zostaną oni powiadomieni telefonicznie przez dyrekcje placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group