Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Trzeci partner gminy Świdnica

Czwartek, 9 września 2010, 4:49
Aktualizacja: 4:58
Autor: KO
gmina Świdnica: Trzeci partner gminy Świdnica
Delegacje partnerskich gmin z Belgii i Polski.
Fot. UG Świdnica
Gmina wiejska Świdnica ma już trzeciego zagranicznego partnera – belgijskie miasto Maldegem. Umowę partnerską podpisano podczas gminnych dożynek w Krzyżowej, czyli w miejscu historycznego pojednania polsko–niemieckiego.

Pierwszą umowę partnerską również władze gminy Świdnica podpisały w Krzyżowej - z niemieckim miastem Lampertheim cztery lata temu. To właśnie niemieckie miasteczko połączyło gminę Świdnica z miastem w Belgii. Lampertheimz Maldegem przyjaźnią się od 1967 roku.

- Pamiętam jak dziś, że burmistrz Erich Maier, podczas podpisywania naszej umowy w swoim wystąpieniu mówił, że istnieje szansa włączenia się zachodnich partnerów miasta Lampertheim we współpracę z naszą gminą. Słowa były prorocze – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek podczas uroczystości w Pałacu w Krzyżowej.

- Fakt, że zawarcia obustronnej umowy dokonujemy w takim historycznym miejscu jakim jest Krzyżowa, czyni to wydarzenie jeszcze ważniejszym – stwierdził burmistrz Maldegem Johan De Roo. - To historyczna chwila dla naszego miasta, ponieważ po raz pierwszy uczestniczą w niej przedstawiciele wszystkich frakcji politycznych w naszej radzie. A decyzja o zawarciu partnerstwa z cminą Świdnica została podjęta jednomyślnie.

Symbolicznie akt podpisania umowy na trwale przypieczętowała tablica herbowa Maldegem, którą odsłonięto w poniedziałek w obecności władz powiatu, przewodniczącego rady gminy Henryka Sary, a także, delegacji z pierwszego miasta partnerskiego Lampertheim, na czele z burmistrzem Erichem Maierem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group