Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trzecioklasiści odwiedzili komendę w Świdnicy

Sobota, 21 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świdnica: Trzecioklasiści odwiedzili komendę w Świdnicy
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Uczniowie klasy III jednej ze świdnickich szkół podstawowych pojawili się z wizytą w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji. Najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy, spotkanie to było również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

18 maja br. świdnickich policjantów odwiedzili uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, w ramach organizowanego w tej placówce programu edukacyjnego pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa”.

W trakcie spotkania 9 i 10-cio latkowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy, na czym polega praca Oficera Dyżurnego oraz jaka jest specyfika funkcjonowania poszczególnych Wydziałów.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, czy spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział, czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Każdy uczeń otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych.

Z całą pewnością tego typu spotkania niosą ze sobą walor edukacyjny i podnoszą świadomość najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group