Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trzy do remontu

Piątek, 17 grudnia 2021, 13:47
Autor: red
Żarów: Trzy do remontu
Fot. UM Żarów
Burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali kilka dni temu umowę na remont i modernizację dróg przy ul. Brzozowej, Kasztanowej i Klonowej w Żarowie.

Jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe prace przy modernizacji dróg rozpoczną się jeszcze w 2021 roku i będą kontynuowane w 2022 roku.

- Rozstrzygnięty został przetarg na realizację zadania „Budowa dróg gminnych przy ul. Brzozowej, Kasztanowej i Klonowej w Żarowie” i wyłoniliśmy firmę, która realizować będzie to zadanie. Mieszkańcy z wielką niecierpliwością czekają na remont tych dróg, dlatego są to inwestycje bardzo potrzebne. Dzięki pracom, które będą tutaj zrealizowane dojazd do osiedla domków jednorodzinnych będzie łatwiejszy. Kolejne drogi na osiedlu domków będą sukcesywnie remontowane w 2022 i 2023 roku. Wiemy, że są to inwestycje wyczekiwane przez naszych mieszkańców i zależy nam, żeby zostały jak najszybciej zrealizowane – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie wyremontowana zostanie droga przy ul. Brzozowej, a w drugim przebudowana będzie nawierzchnia drogowa przy ul. Klonowej i Kasztanowej w Żarowie. Inwestycje swoim zakresem będą obejmować również budowę sieci kanalizacji deszczowej (studnie betonowe, kanały z rur, wpusty na studzienkach ściekowych) oraz budowę elementów wyposażenia pasa drogowego tj. chodnika i zjazdów.

Łączny koszt inwestycji to kwota blisko 1,9 mln złotych. Prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1.094.993,70 złotych.

Kolejnymi ulicami na które złożony jest wniosek o dofinansowanie w ramach „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” są ulice: Jaworowa, Topolowa i Wiosenna. Realizacja przedmiotowej inwestycji pozwoliłaby na ułożenie trwałych nawierzchni dróg w najstarszej części osiedla domków w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group