Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Trzy uchwały na roboczej świebodzickiej sesji

Środa, 8 grudnia 2010, 19:31
Aktualizacja: 19:33
Autor: red.
Świebodzice: Trzy uchwały na roboczej świebodzickiej sesji
Fot. UM Świebodzice
Ostatnio sesja świebodzickiej rady miejskiej trwała dwa dni, tym razem udało się wszystko załatwić w ciągu jednej doby. Wczoraj rajcy obradowali na pierwszej roboczej sesji i mieli do podjęcia trzy uchwały.

Pierwsza wiązała się z wygaśnięciem mandatu Bogdana Kożuchowicza i wstąpieniem kandydata z tej samej listy. Nowym radnym został Zbigniew Opaliński, który podczas sesji złożył uroczyste ślubowanie.

Kolejne dwie uchwały dotyczyły ustalenia stawek podatku od środków transportu i nieruchomości na rok 2011. Rada co roku ustala te stawki w oparciu o bieżącą sytuację finansową gminy jak i poziom inflacji w kraju. Stawki na rok 2011 wzrastają średnio o 2,6 % czyli tyle, ile wynosi poziom inflacji.

- Podatki od środków transportu i nieruchomości stanowią istotną pozycję dochodów budżetu gminy – podkreślała skarbnik miasta Luiza Gass-Sokólska. – W efekcie zmian tychże stawek do przyszłorocznego budżetu wpłynie blisko 230 tysięcy złotych więcej.

Obie uchwały zostały przyjęte niemal jednogłośnie. Pod koniec sesji radny Ireneusz Zyska zgłosił wniosek o zmianę porządku obrad i wprowadzenie uchwały o wygaśnięciu jego mandatu. Rada przyjęła jego rezygnację 18 głosami za przy jednym wstrzymującym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group