Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trzydniowa zabawa

Wtorek, 18 czerwca 2024, 15:33
Autor: red
Strzegom: Trzydniowa zabawa
Fot. UM Strzegom
Tegoroczna edycja Święta Granitu Strzegomskiego (14–16.06) była prawdziwą ucztą dla miłośników granitu, kultury i sportu. Każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie!

Trzydniową imprezę zainaugurował piątkowy wernisaż wystawy strzegomianina Zbigniewa Puczki pt. „Niebo nad Granitowym Sercem Polski” w Centrum Aktywności Społecznej „KARMEL”. Zgromadzona publiczność była pod wrażeniem „nieziemskich” fotografii obiektów w kosmosie. Sam zainteresowany przyznał, że bliżej zainteresował się astrofotografią w okresie pandemii koronawirusa i podkreśla, że jest to bardzo ciekawe, choć niełatwe hobby. Wieczorem na scenie zaprezentowały się pierwsze zespoły muzyczne, a więc Surprise i Boys, które rozgrzały widownię do tańca. Widownia i pogoda dopisały, więc pierwszy dzień naszej imprezy można uznać za udany!

Sobota była pełna wrażeń. W biegach zorganizowanych przez „Strzegomską Dwunastkę” wzięło udział ok. 350 osób, w tym wiele dzieci. To wspaniałe sportowe wydarzenie jest przykładem zmagań w duchu fair play oraz doskonałej, profesjonalnej organizacji. „Strzegomska Dwunastka” to już marka sama w sobie, dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że tak doskonale promuje nasze miasto. W SCK II rywalizowali najlepsi szachiści o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Wieczorem na scenie głównej w Rynku odbyły się energetyczne koncerty lokalnych zespołów RAP/HIP-HOP. Sobotę zwieńczył koncert niezwykle popularnego wśród młodzieży rapera Żabsona, który porwał publiczność do tańca.

Praktycznie przez całą niedzielę miłośnicy pięknych skał i minerałów mogli zwiedzać Strzegomską Giełdę Minerałów, która w tym roku już po raz 38. odbyła się w naszym mieście. 24 wystawców zgromadzonych na dziedzińcu CAS „Karmel” prezentowało swoje unikalne kolekcje - od topazów po agaty. Na Rynku zorganizowano z kolei warsztaty plenerowe, zabawy z klaunem oraz kreatywne zajęcia, które szczególnie przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom. Na scenie muzycznej wystąpiły zespoły: Dalibor z partnerskiego miasta Horice, Granit Wind Orchestra, Mensis, OYA i Ślad, a także gwiazda wieczoru – Ania Dąbrowska.

Przez cały weekend nie zabrakło wystawy sprzętu kamieniarskiego, smacznego jedzenia i dobrej atmosfery.

Tradycyjnie dziękujemy pracownikom Strzegomskiego Centrum Kultury na czele z dyrektor Elżbietą Pienio za świetną i profesjonalną organizację tegorocznej edycji Święta Granitu Strzegomskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group