Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Trzydziestolatka Solidarności

Środa, 18 sierpnia 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:18
Autor: KO
powiat świdnicki: Trzydziestolatka Solidarności
Piknik rodzinny Solidarności w Jaworzynie Śląskiej.
Fot. SOKiBP
Powiat świętuje okrągłą rocznicę powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność. W Jaworzynie Śląskiej imprezowano z tego powodu w ostatnią sobotę, w Świebodzicach uroczystości zaplanowano na najbliższą niedzielę, 22 sierpnia.

Jaworzyński „Piknik rodzinny Solidarności” ściągnął na miejski stadion spore tłumy. Imprezę organizowali wspólnie: Komisja Zakładowa NSZZ "S" przy Zakładach Porcelany Stołowej Karolina sp. z o.o, gmina Jaworzyna Śląska oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. W turnieju piłki nożnej udział wzięły reprezentacje: KZ NSZZ "S" przy Karolinie, MOZ "S" Ziemi Kłodzkiej oraz KZ "S" przy AKS Precision Ball z Żarowa. W sportowej rywalizacji najlepszą okazała się drużyna Solidarności z Karoliny przed związkowcami z AKS Precision Ball Żarów i MOZ Ziemi Kłodzkiej. Najmłodsi bawili się na konkursach i zabawach przygotowanych przez ośrodek kultury.

- Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci pluszaków i akcesoriów sportowych - mówi Sylwester Bartczak, dyrektor SOKiBP. - Wyścigi na piłkach, nartach trzyosobowych przyniosły wiele radości najmłodszym. Największą jednak popularnością cieszył się turniej unihokeja, podczas którego bawiły się nie tylko dzieci, ale także kibicujący dorośli rodzice. Przy organizacji konkursów pracowali wspólnie członkowie "Solidarności", pracownicy SOKiBP oraz wolontariusze: jaworzyńska młodzież. Wiele emocji wzbudził także rowerowy tor przeszkód, przygotowany przez Sekcję Kolarską MKS Karolina w Jaworzynie Śląskiej, na którym dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami jazdy na bicyklu. Dorosłym najbardziej przypadł do gustu konkurs strzelania z broni pneumatycznej, czyli z popularnej wiatrówki.

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy jaworzyńskich zakładach porcelany zapowiedziała, że podobne imprezy będą organizowane w przyszłości nie tylko w okrągłe rocznice podpisania Porozumień Sierpniowych.

Świebodzickie obchody trzydziestej rocznicy odpisania Porozumień Sierpniowych podzielono na dwie części. Pierwsza rozpocznie się mszą świętą o godz. 13.00 (w niedzielę, 22 sierpnia) w kościele Św. Mikołaja, po niej nastąpi złożenie wiązanek pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Druga część uroczystości odbędzie się o godz. 14.30 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.

- Wysłuchamy okolicznościowego przemówienia burmistrza Bogdana Kożuchowicza, będzie także wystąpienie Zofii Cierniewskiej, członka Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” oraz Janusza Zielińskiego, magistra historii – zapowiada Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - Zostaną także wręczone wyróżnienia wieloletnim działaczom NSZZ „Solidarność” z naszego miasta. Po uroczystościach odbędzie się krótki koncert kwartetu gitarowego z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group