Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Tu się ratuje życie

Wtorek, 25 września 2018, 11:35
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Świebodzice: Tu się ratuje życie
Fot. UM Świebodzice
Na niewielkim poddaszu mają swój dom, swój azyl, schronienie i czasami ostatnią deskę ratunku. – Dziękujemy za to miejsce, wielu z nas ocaliło ono życie – tak mówią członkowie Stowarzyszenia „Odnowa”, który w sobotę 22 września świętowało 10–lecie prowadzenia w Świebodzicach Klubu Abstynenta.

Stowarzyszenie kilka lat temu dostało od miasta pomieszczenia w Centrum Rehabilitacji Społecznej, kilka niewielkich pokoi na poddaszu starej, pięknie odrestaurowanej willi. Członkowie klubu mogą się tu spotyka, organizować sesje terapeutyczne, mityngi. Dziesiątki, jeśli nie setki ludzi wyszło dzięki temu z uzależnienia różnego typu.

Jubileusz był okazją do podziękowania za wsparcie władzom samorządowym. Klub zaprosił na swoje spotkanie Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego RM Łukasza Kwadransa i Wiceburmistrza Krystiana Wołoszyna.

- Dziękujemy panie burmistrzu, że pan nam dał to schronienie, że zrozumiał Pan nasze potrzeby, bo to miejsce jest dla nas drugim domem. Przyjeżdżają do nas na terapię ludzie z okolic po pomoc i tu ją otrzymują – mówił wieloletni szef Klubu Bolesław Nowak.

- Widzę, jaki ogrom dobrej pracy Państwo wykonują, to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o utworzeniu takiego miejsca była niezbędna i dobra. Wyrażam ogromną wdzięczność za to, co tutaj robicie, Państwa praca jest po prostu nie do przeceniania. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie – deklarował w imieniu samorządu Bogdan Kożuchowicz. Goście podarowali klubowi prezent.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group