Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Turniej w piłce ręcznej

Sobota, 24 grudnia 2016, 13:26
Aktualizacja: Niedziela, 25 grudnia 2016, 13:27
Autor: red
Klub sportowy "Głęboka Purpura" oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie zorganizowały IV "Turniej Jesieni" chłopców starszych w piłce ręcznej.

Wzięło w nim udział 6 drużyn z 3 szkół. Po dwie drużyny wystawiły: gimnazjum w Biedrzychowicach (za Jelenią Górą) oraz gimnazjum i Zespół Szkół w Żarowie. Goście występowali jako Olszyna "Olsza I" i "Olsza II". Grano systemem "każdy z każdym" i każdy z zespołów rozegrał 5 meczów.

Po rozegraniu 15 meczów zwycięzcą turnieju okazała się druga reprezentacja żarowskiego gimnazjum, która wygrała wszystkie spotkania. Zdobywcy Pucharu występowali w składzie: Łukasz Knecht, Jakub Jakubowski, Paweł Łodej, Tobiasz Marcel, Grzegorz Mikulski, Norbert Pajor, Krystian Styczeń, Wiktor Suski, Tyrański Damian i Kacper Uracz.

Za najlepszego zawodnika uznany został Mateusz Federowicz z Drużyny Olszyna "Olsza I"; najlepszym bramkarzem okazał się Jakub Wojewodzic z drugiej Drużyny Zespołu Szkół w Żarowie. Królem strzelców został Paweł Brygadzin z tej samej ekipy. Rzucił rywalom 22 bramki (następny Szymon Federowicz z "Olszy I" zdobył ich 18).

Na specjalne wyróżnienie zasługuje uczennica Zespołu Szkół w Żarowie Natalia Sawicka, która strzegła bramki II-go Zespołu i wielokrotnie zatrzymywała rzuty chłopców z drużyn rywali. W tej samej drużynie grała Paulina Zywer, która zdobyła dwie bramki.

Organizatorowi, Piotrowi Jaskólskiemu, pomagali Przemysław Chorzępa z Biedrzychowic i Mariusz Kozakow z Żarowa. Stolik sędziowski obsługiwały uczennice naszego gimnazjum Natalia Piotrowska i Martyna Wichot.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group