Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walbrzych/Kraj: Twój Ruch za wprowadzeniem waluty Euro

Niedziela, 2 lutego 2014, 17:45
Aktualizacja: 17:46
Autor: PAW
Walbrzych/Kraj: Twój Ruch za wprowadzeniem waluty Euro
Fot. PAW
Podczas wizyty w Wałbrzychu związanej z prezentacją kandydatów do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele Twojego Ruchu mówili m.in. o konieczności wejścia Polski do strefy Euro.

Robert Kwiatkowski, członek zarządu Twojego Ruchu, zapewniał, że listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do Parlamentu Europejskiego będą składać się z ludzi pochodzących z różnych sfer, a hasłem przewodnim będzie: wolność, równość, praca.

Kampania ma ruszyć w marcu, a listy Europy Plus Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego będą znane do połowy lutego. Województwo dolnośląskie tworzy wspólny okręg z województwem opolskim i Robert Kwiatkowski został właśnie rekomendowany do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z tego okręgu. Zapewne wystartuje z numerem 1 na liście.
- Wprawdzie w Polsce spada poparcie dla wejścia naszego kraju do strefy Euro, ale to jedyna droga dla Polski – mówi Robert Kwiatkowski. – To temat trudny, ale trzeba pamiętać, że waluta Euro jest stopniowo wprowadzana w kolejnych krajach Europy. W traktacie akcesyjnym nasz kraj zobowiązał się do przyjęcia waluty Euro i trzeba wcześniej czy później to zobowiązanie zrealizować.

Europa Plus Twój Ruch to koalicja wyborcza do Parlamentu Europejskiego stworzona pod patronatem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wśród ugrupowań wchodzących w skład koalicji znalazły się: Twój Ruch, Stronnictwo Demokratyczne, Dom Wszystkich Polska, Partia Demokratyczna, Polska Partia Pracy, Unia Lewicy oraz Socjaldemokracja Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group