Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tworzą wielkanocne ozdoby

Piątek, 18 marca 2016, 14:56
Aktualizacja: 22:45
Autor: opr.red.
Świdnica: Tworzą wielkanocne ozdoby
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Kolejne organizacje pozarządowe i kluby seniora pracują w swoich sołectwach, przygotowując ozdoby wielkanocne i kulinarne potrawy na jarmark wielkanocny w Pszennie. W tym gronie są m.in. Stowarzyszenie Trzy Sosny z Bystrzycy Górnej, Klub Seniora z Bystrzycy Górnej oraz Klub Starszaka z Grodziszcza.

Nasze kluby seniora, zespoły, koła gospodyń oraz stowarzyszenia znane są nie tylko w powiecie świdnickim, ale także na Dolnym Śląsku. Zajmującą się podtrzymywaniem rodzimych tradycji i obrzędów, szczególnie w okresie świąt wielkanocnych, czy bożonarodzeniowych. Znane są ich widowiska obrzędowe, wystawiane nie tylko na terenie naszej gminy. Co roku seniorzy przygotowują również palmy wielkanocne i inne ozdoby świąteczne. Oprócz palm seniorzy wykonali również kolorowe jajka do dekoracji stołów. Ich talenty artystyczne i kulinarne będzie można podziwiać już w najbliższą sobotę, 19 marca, od godz. 13.30 podczas wielkanocnego jarmarku w Pszennie.

- Z uwagi na rosnącą z roku na rok liczbę wystawców, tegoroczne prezentacje stołów wielkanocnych odbędą się na sali sportowej przy gimnazjum w Pszennie – podkreśla wójt Teresa Mazurek. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group