Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tydzień darmowych porad trwa – u seniorów gościł dzielnicowy

Środa, 23 lutego 2011, 20:27
Aktualizacja: 20:28
Autor: KO
Świdnica: Tydzień darmowych porad trwa – u seniorów gościł dzielnicowy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W Domu Dziennego Pobytu Przystań przy ul. Saperów w Świdnicy dziś porad udzielał dzielnicowy. Każdy zainteresowany mógł z nim chwilę porozmawiać. To niezwykle ważne, bowiem starsi ludzie coraz częściej padają ofiarami przestępstw.

O ostatnim oszustwie pisaliśmy dziś – wczoraj mężczyzna udający pracownika elektrowni okradł 79-letnią kobietę (więcej: tutaj). Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw trwa od poniedziałku. Organizowany jest on po to, aby zachęcić tych, którzy na co dzień wstydzą się czy boją szukać pomocy. Bezpłatne porady prawne i wiktymologiczne udzielane są w siedzibach prokuratur oraz na komendzie policji (wykaz prokuratur: Jesteś ofiarą przestępstwa i potrzebujesz pomocy – idź do prokuratora; szczegóły dyżurów na komendzie policji: Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – dyżur psychologa i dzielnicowego).

Policjanci w tym tygodniu przypominają Kartę Praw Ofiary, która zaczyna się od zdania: „Ofiara ma prawo do swobodnego dostępu do wymiaru sprawiedliwości”, ma także prawo do rzetelnej, zrozumiałej dla niej i wyczerpującej informacji o przysługujących jej prawach w procesie karnym i wiele innych praw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group