Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tydzień mobilności

Piątek, 15 września 2023, 13:59
Autor: red
Świdnica: Tydzień mobilności
Fot. organizatorzy
Europejski Tydzień Mobilności w Świdnicy.

Europejski Tydzień Mobilności startuje już w sobotę, 16 września. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku ma zachęcać mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej. Podczas tegorocznego wydarzenia, tematem przewodnim którego jest „Oszczędzaj energię”, stawiany jest dodatkowy nacisk na potrzebę redukcji emisji i ochrony środowiska naturalnego.

W niedzielę, 17 września zaplanowano rajd rowerowy. Świdniczanie wystartują o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego i przejadą ulicami miasta około 14 kilometrów. Zakończy się on piknikiem sportowym na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Zaplanowano m.in. atrakcje dla dzieci, loterię z nagrodami, stanowisko ŚPWiK promujące świdnicką kranówkę. Policja znakować będzie rowery. Wręczone zostaną również nagrody w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski 2023. Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka publiczna na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Podczas pikniku, w alkogoglach i narkogoglach, będzie możliwość zaobserwowania zachowania się kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Zobaczyć będzie można zabytkowe autobusy: „School Bus” oraz przegubowy Ikarus, typ 280. Na stoisku Kolei Dolnośląskich przedstawiona zostanie oferta handlowa Spółki, a także propozycje wycieczek po Dolnym Śląsku.

Natomiast w czwartek, 21 września od godz. 10.00 zapraszamy do holu dworca PKP na prelekcję dotyczącą historii kolejnictwa oraz wystawę modeli taboru kolejowego, lamp kolejowych, szaf z biletami, a także czapek kolejowych. Dla dzieci przygotowano kartonowe modele pociągów do sklejania.

W piątek, 22 września podczas „Dnia bez samochodu” na pasażerów komunikacji miejskiej czekać będą miłe niespodzianki przygotowane przez pracowników Wydziału Transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group