Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia: ”Tyle słońca w całym mieście”, czyli piosenki Anny Jantar

Czwartek, 9 maja 2013, 10:35
Autor: red.
Lutomia: ”Tyle słońca w całym mieście”, czyli  piosenki Anny Jantar
Fot. użyczone
Piosenki Anny Jantar, znanej i cenionej polskiej piosenkarki zabrzmią 17 maja, podczas XIV edycji Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów w Lutomi.

W latach 70-tych była czołową polską piosenkarką. Uczestniczyła w Przeglądzie Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój „Najtrudniejszy pierwszy krok”. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem, Mecem, Zbigniewem Hołdysem, nagrywała również piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect. O kogo chodzi… Oczywiście, że o Annę Jantar!

W taki oto sposób Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu, Kultury i Rekreacji pragną oddać hołd tej znakomitej artystce i zaprosić wszystkich na XIV Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów –„Wysypisko”, który w tym roku odbywa się pod hasłem : ”Tyle słońca w całym mieście”, czyli piosenki Anny Jantar.

- Celem, który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy, podczas którego wszystkie utwory będą wykonywane z żywym akompaniamentem zespołu „Big Band” - mówi Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Organizatorzy występującym chcą dać możliwość szerszego zaprezentowania i konfrontacji z jury. Przegląd jest także źródłem wymiany doświadczeń, pretekstem do związania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy, tym bardziej, że i w tym roku do muzycznej zabawy zaproszono wokalistów klas najmłodszych.

Festiwal odbędzie się 17 maja 2013r. o godz. 16.00 w świetlicy w Lutomi Górnej. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group