Czytających: 1422

II-liga siatkarek: Tylko punkt MKS–u Świdnica w starciu z Politechniką

Sobota, 12 stycznia 2013, 22:32
Aktualizacja: 22:35
Porażką 2:3 zakończył się ostatni mecz MKS–u Świdnica, w którym nasze zawodniczki podejmowały na własnym parkiecie AZS Politechnikę Śląską Gliwice. Szkoda straconej szansy na zwycięstwo bowiem świdniczanki prowadziły już w tym spotkaniu 2:0 w setach.

Rozpoczęło się po myśli drużyny prowadzonej przez trenera Leszczyńskiego. W pierwszej odsłonie rywalki nie miały nic do powiedzenia przegrywając 15:25. Druga partia była już nieco bardziej zacięta, w końcówce nasze zawodniczki podkręciły jednak tempo i zwyciężyły do 18. Trzeci set to wojna nerwów i gra punkt za punkt zakończona wygraną przyjezdnych 25:23. W połowie czwartej odsłony gospodynie prowadziły różnicą pięciu punktów (17:12) i wydawało się, że kolejne 3 punkty świdniczanek są bardzo blisko – nic bardziej mylnego. Nasze siatkarki niestety zupełnie „stanęły”, akademiczki szybko wyrównały, a następnie wyszyły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca tej części gry wygrywając 25:21. Tie-break też należał do gliwiczanek (15:8), które pokonały ostatecznie dziś MKS Świdnica 3:2.

MKS Świdnica – Politechnika Śląska Gliwice 2:3 (25:15, 25:18, 23:25, 21:25, 8:15)

MKS: Małodobra, Krusiewicz, Lizner, N. Gezella, Sobolewska, Gancarz, Szczurek oraz Bernaciak Wysocka, Woźniak