Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tymczasowy areszt dla podejrzanych o rozbój

Sobota, 26 stycznia 2019, 9:17
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Żarów: Tymczasowy areszt dla podejrzanych o rozbój
Fot. KPP Świdnica
Niedługo cieszyli się swoim łupem dwaj sprawcy rozboju, do jakiego doszło w środę w nocy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie, bezpośrednio po zdarzeniu, zatrzymali 30–letniego i 33–letniego mężczyznę. Odzyskano również skradzione mienie. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju.

W minioną środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy został poinformowany o tym, że na terenie miasta Żarowa doszło do rozboju.

Pokrzywdzony, 55-latek poinformował, że dwóch mężczyzn w jego miejscu zamieszkania przewróciło go na podłogę, a następnie użyli wobec niego siły fizycznej, uderzając go po całym ciele pięściami oraz patelnią i durszlakiem, czym doprowadzili go do stanu bezbronności. Następnie skradli dwa telefony komórkowe, tablet, dwa dekodery oraz słuchawki wartości 800 zł. 55-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisał sprawców. Dzięki temu niedługo po rozboju podejrzani zostali zatrzymani przez policyjny patrol.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

30 i 33-latek trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania, 30-latek miał blisko 2,5 promila, a 33-latek 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj zatrzymani znani są żarowskim policjantom i byli już wielokrotnie karani za różne przestępstwa.

Dzisiaj na podstawie zgromadzonego materiału sąd zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowy areszt.

Teraz najbliższe trzy miesiące obaj mieszkańcy powiatu świdnickiego spędzą w areszcie.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwo będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, dlatego ich postępowanie zagrożone jest karą surowszą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group