Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tymczasowy areszt za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji w budynku wielorodzinnym

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 17:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 11:12
Autor: red
Świdnica: Tymczasowy areszt za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji w budynku wielorodzinnym
Fot. KPP Świdnica
Ukradł piecyk gazowy z mieszkania pozostawiając rozszczelnioną instalację, co spowodowało intensywne ulatnianie się gazu i konieczność interwencji wielu służb ratunkowych oraz ewakuację mieszkańców. Ryzyko eksplozji było bardzo duże, na szczęście do wybuchu nie doszło.

Przed kilkoma dniami mieszkańcy bloku usytuowanego na Osiedlu Młodych w Świdnicy zawiadomili tutejsze służby ratunkowe o ulatniającym się w ich budynku gazie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze policji, straży pożarnej, pracownicy pogotowia gazowego oraz ratunkowego. W wyniku wspólnych działań przeprowadzono ewakuację mieszkańców oraz usunięto zagrożenie wybuchem, bądź pożarem, usuwając nieszczelności uszkodzonej instalacji gazowej.

Jak wykazały ustalenia policjantów, z jednego z mieszkań, które nie było zamknięte, nieznany sprawca pod nieobecność domowników dokonał kradzieży gazowego przepływowego ogrzewacza wody. Urządzenie po zdjęciu z mocowań zostało siłą oderwane od elementów instalacji, w wyniku czego w niekontrolowany sposób z dużą intensywnością zaczął ulatniać się gaz. Sprawca nie przejmując się tym, że naraża mieszkańców budynku na wielkie niebezpieczeństwo zabrał swój „łup” i uciekł.

Według obecnych na miejscu strażaków dysponujących profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi stężenie gazu w budynku było tak duże, że nawet niewielkie źródło ognia mogłoby spowodować eksplozję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy. Weryfikowali różne informacje i docierali do wielu osób. W efekcie jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 39-letniego mężczyznę, mieszkańca naszego miasta.

Wymieniony przyznał się do popełnienia opisanej kradzieży. Zgodnie z jego relacją potrzebował pieniędzy na alkohol, więc postanowił wykorzystać fakt, iż mieszkanie jego znajomych pozostaje aktualnie puste i nie jest zamknięte. Udał się do tego lokalu, a tam w kuchni zauważył przedmiotowy piecyk i wpadł na pomysł, że go sprzeda. Zdjął zatem urządzenie z mocowań i siłą oderwał je od instalacji, powodując ulatnianie się gazu. Następnie pospiesznie opuścił budynek. Swój „łup” sprzedał za 10 złotych, a pieniądze przeznaczył na alkohol.

Jak się następnie okazało, jeszcze tego samego dnia na terenie Świdnicy, będąc nietrzeźwym, pobił znanego mu, 68-letniego mężczyznę. Podłożem zdarzenia miał być konflikt osobisty.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób oraz pobicia.

Na wyrok mężczyzna poczeka już za kratami, gdyż decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group