Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1209
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Typowe i te mniej typowe

Sobota, 20 stycznia 2024, 13:16
Aktualizacja: 16:17
Autor: red
Świdnica: Typowe i te mniej typowe
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 12–18 stycznia 2024 roku.

12.01.20224r. godz.8.39 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny mieszkającego w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kopernika, którego od kilku dni nikt z sąsiadów nie widział i nie odpowiada on na pukanie do drzwi. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Rozważano możliwość wyważenia drzwi w celu wyjaśnienia sytuacji. W pierwszej kolejności jednak przeprowadzono wywiad wśród sąsiadów a następnie w MOPS, pod którego opieką znajdował się ten lokator. Ostatecznie ustalono, że mężczyzna kilka dni wcześniej trafił do szpitala. Ustalono również jego numer telefonu i skontaktowano się tą drogą. Tym razem wszystko zakończyło się dobrze. Pamiętajmy i dbajmy o naszych sąsiadów. Szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych osoby te mogą wymagać naszej pomocy.

12.01.2024r. godz.13.57 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego i równocześnie od mieszkańca Świdnicy dotyczące grupy nieletnich chodzących i jeżdżących na rowerach po tafli lodu zalewu Witoszówka. W rejon ten natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Osoby jeżdżące na rowerach oddaliły się na widok patrolu. Z pozostałymi przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą, w jednym przypadku udało się nawiązać kontakt telefoniczny z matką nieletniego, którą poinformowano o sytuacji.

13.01.2024r. godz.9.31 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny spożywającego wódkę na peronie nr 1 dworca kolejowego Świdnica Miasto. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono ukaraniem mandatem karnym miłośnika trunków.

15.01.2024r. godz.16.07 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego bezdomnego mężczyzny przebywającego przy jednym ze sklepów na ulicy Kliczkowskiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z bardzo niską temperaturą oraz zagrożeniem dla życia tego mężczyzny został on przewieziony i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

17.01.2024r. godz.10.57 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczące kobiety w podeszłym wieku, cierpiącej na demencję starczą, która wyszła z mieszkania na ulicy Wróblewskiego i udała się w nieznanym kierunku. Informacja natychmiast została przekazana patrolom straży oraz operatorom monitoringu wizyjnego. O godzinie 12.15 dyżurny straży otrzymał zgłoszenie, iż kobieta o rysopisie przekazanym z KPP przebywa w jednym ze sklepów przy ulicy Łukowej. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny naszej jednostki który potwierdził, iż jest to osoba zaginiona. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej i trafiła pod opiekę rodziny.

17.01.2024r. godz.20.18 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Pieszyc, który przyjechał do Świdnicy, zaparkował pojazd w okolicach Rynku i po załatwieniu spraw nie mógł odnaleźć samochodu. Informację o marce, kolorze i numerze rejestracyjnym pojazdu przekazano operatorom monitoringu oraz funkcjonariuszom straży miejskiej. O godzinie 21.14 patrol zmotoryzowany naszej jednostki zlokalizował przedmiotowy pojazd. Informacja ta została przekazana kierowcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group