Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę

Środa, 20 maja 2015, 13:03
Aktualizacja: 13:06
Autor: red.
Świdnica: Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę
Fot. użyczone
Ponad 10 tys. kolorowych kwiatów zostanie nasadzonych do końca maja na terenie miasta. Pierwsze nowe sadzonki pojawiły się na placu Świętej Małgorzaty. W kolejnych dniach rośliny posadzone zostaną jeszcze na placu Grunwaldzkim, placu Jana Pawła II, skwerze Lecha Kaczyńskiego oraz przy Alei Niepodległości.

Dodatkowo kolorowe pelargonie i surfinie pojawią się w koszach kwiatowych wiszących na latarniach, w skrzynkach balkonowych, stojakach i dzbanach ustawionych w różnych punktach miasta. Nowy blask zyskają także gazony kwiatowe, zieleńce oraz ronda Śląska/Pionierów, Pionierów/Sprzymierzeńców i Orląt Lwowskich. Posadzone zostaną tam bratki, stokrotki, szałwia, żeniszek, aksamitki i begonie.

Koszt wszystkich prac pielęgnacyjnych oraz nasadzeń w tym także zakup kwiatów i roślin to w sumie 165 tys. zł. Miejsca gdzie występują nasadzenia kwiatów, w większości objęte są monitoringiem wizyjnym straży miejskiej. Za ich zrywanie grożą surowe kary pieniężne. Za takie wykroczenie w postępowaniu mandatowym grozi grzywna do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5 tys. zł.

Urząd Miasta w Świdnicy apeluje do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami niszczenia kwiatów bądź ich kradzieży, niech niezwłocznie powiadomią straż miejską lub policję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group