• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 18:41
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 797
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę

Wiadomości: Świdnica
Środa, 20 maja 2015, 13:03
Aktualizacja: 13:06
Autor: red.
Fot. użyczone
Ponad 10 tys. kolorowych kwiatów zostanie nasadzonych do końca maja na terenie miasta. Pierwsze nowe sadzonki pojawiły się na placu Świętej Małgorzaty. W kolejnych dniach rośliny posadzone zostaną jeszcze na placu Grunwaldzkim, placu Jana Pawła II, skwerze Lecha Kaczyńskiego oraz przy Alei Niepodległości.

Dodatkowo kolorowe pelargonie i surfinie pojawią się w koszach kwiatowych wiszących na latarniach, w skrzynkach balkonowych, stojakach i dzbanach ustawionych w różnych punktach miasta. Nowy blask zyskają także gazony kwiatowe, zieleńce oraz ronda Śląska/Pionierów, Pionierów/Sprzymierzeńców i Orląt Lwowskich. Posadzone zostaną tam bratki, stokrotki, szałwia, żeniszek, aksamitki i begonie.

Koszt wszystkich prac pielęgnacyjnych oraz nasadzeń w tym także zakup kwiatów i roślin to w sumie 165 tys. zł. Miejsca gdzie występują nasadzenia kwiatów, w większości objęte są monitoringiem wizyjnym straży miejskiej. Za ich zrywanie grożą surowe kary pieniężne. Za takie wykroczenie w postępowaniu mandatowym grozi grzywna do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5 tys. zł.

Urząd Miasta w Świdnicy apeluje do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami niszczenia kwiatów bądź ich kradzieży, niech niezwłocznie powiadomią straż miejską lub policję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~NAWIERCACZE 21-05-2015 11:07
Posadzcie kwiaty na zgliszczach dawnego "RENIFERA" obok LIDLA bo taki syf został i nikt tego od tylu lat nie sprząta,nie zabezpieczy,pełno dziur i wystających stalowych prętów,czyj to teren kto za to odpowiada,Urząd miasta???czy to teren prywatny???,kogoś trzeba powiadomić bo szczury tylko biegają i menele z "Alberta" walą dyktę,wiem bo widziałem i to nie raz.Lato idzie znowu będą zapitymi ryjami ludzi straszyć a pod Lidlem wyłudzać drobne i wuzki ludziom z kasą w środku odstawiać....!!! MOŻE JAKIŚ RADNY LUB OSOBA KOMPETENTNA SIĘ TYM ZAINTERESUJĘ.
~sdf 21-05-2015 13:03
Okradną tak jak wcześniej, niedawno złapali kilka oso.
~Adwokat Diabła 6-06-2015 12:08
Widać pozytywne zmiany na terenie Świdnicy, kwiaty to dobry pomysł. Jednak co z hodowlą chwasta na terenie parków świdnickich? Czy będą angielski trawniki? Czy społeczność obywatelska będzie mogła korzystać w sposób nieskrępowany z wypoczynku na ternach miejskich zielonych ? Tak jak to dopuszczone prawnie w innych krajach europejskich. Czy Straż Miejska przestanie gnębić obywateli miasta za trawę ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group