Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tysiące maseczek

Sobota, 18 kwietnia 2020, 15:10
Autor: red
Gmina Świdnica: Tysiące maseczek
Fot. Gmina Świdnica
Uszyli już ponad 3 tysiące maseczek i wcale nie zwalniają tempa. Członkinie kół gospodyń, klubów seniora, radni, sołtysi i członkowie rad sołeckich z ogromnym entuzjazmem i energią przystąpili do akcji szycia maseczek dla seniorów i mieszkańców gminy Świdnica. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji (GOKSiR) zapewnili materiał i akcesoria do szycia. Zapraszają też kolejne osoby do współpracy.

Maseczki to dziś towar deficytowy. Trudno je kupić, a jeśli już są, to w zawrotnych cenach. Pierwszy tydzień wspólnej pracy to ponad 3 tysiące masek, które trafiły bezpłatnie do naszych mieszkańców, dzięki zaangażowaniu sołtysów oraz wielu ludzi dobrej woli. Nasza akcja szycia masek trwa nadal i zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą w się w nią włączyć. Już teraz dziękujemy paniom z kół gospodyń, klubów seniora czy rad sołeckich, które gdy tylko znajdują wolną chwilę siadają w swoich domach przy maszynach i szyją maseczki jedno i wielorazowe – podkreśla Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Wykonane maseczki w pierwszej kolejności będą dostarczone do seniorów z gminy Świdnica. Organizatorem akcji jest GOKSiR w Świdnicy, a koordynatorami: Justyna Sara – Hryncyszyn oraz Jakub Curyl.

Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz dyrektor GOKSIR Krzysztof Jas składają serdeczne podziękowania firmie ZPHU RUBBER s.c. Piotr Zalizowski oraz Sławomir Łokatko, a także wszystkim, którzy pojęli się uszycia masek oraz dostarczania ich do naszych seniorów oraz mieszkańców.

Przypominamy że, od czwartku 16 kwietnia wszystkich obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Najwygodniej będzie nosić maseczkę ochronną, ale dopuszczalne jest także zakrycie twarzy np. szalikiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group