Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Tysiące pierogów

Piątek, 27 grudnia 2019, 7:52
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
Strzegom: Tysiące pierogów
Fot. UM Strzegom
Wigilia w LO w Strzegomiu ma piękną, tradycyjną oprawę. W auli szkolnej spotykali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aby wspólnie celebrować świąteczne chwile.

Były wzruszenia, życzenia i łamanie się opłatkiem. Jak donoszą szkolne kroniki tradycja spotkań świątecznych w auli LO ma już ponad 100 lat, a w 1945 r. odbyła się w tym miejscu nawet miejska pasterka, która odprawił pastor Schulte.

Licealiści odczytali fragmenty Ewangelii św. Łukasza oraz wspólnie zaśpiewali kolędy przygotowane przez nauczycieli: Agnieszkę Rut i Jacka Fornala. Modlitwę odmówił katecheta Jacek Fornal, a świąteczne życzenia rodzicom oraz całej społeczności szkolnej złożył dyrektor Tomasz Marczak. Kulminacyjnym momentem szkolnej uroczystości były indywidualne życzenia składane przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Finalnym akcentem było podanie, na wigilijny stół, tysiąca pierogów przygotowanych przez niezastąpione panie z obsługi: Bożenę Bąkowską, Beatę Osobę, Danutę Iwen i Urszulę Hajder, a ich wyjątkowy, niezapomniany smak sprawia, że na szkolnej uroczystości pojawili się absolwenci LO.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group