Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Uczą się pływać

Środa, 19 kwietnia 2023, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Uczą się pływać
Fot. UM Jaworzyna Śląska
45 uczniów z klas I–III szkół podstawowych w Jaworzynie Śląskiej i Starym Jaworowie korzysta z bezpłatnych lekcji na basenie. Wszystko w ramach projektu „Umiem Pływać” realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczniowie pobierają cotygodniowe lekcje pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na basenie w Żarowie. Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 1 kwietnia, zakończenie zaplanowano na 17 czerwca. Zajęcia trwają 90 minut, kurs nauki pływania obejmuje 10 takich spotkań.

Podczas lekcji dzieci uczą się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Realizatorem zajęć jest Dolnośląska Federacja Sportu, projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Gminy Jaworzyna Śląska.

Program „Umiem pływać” adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group