Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Uczą się polskiego

Sobota, 30 lipca 2022, 15:12
Autor: red
Gmina Świdnica: Uczą się polskiego
Fot. Gmina Świdnica
Główną barierą uniemożliwiającą aktywizację zawodową obywateli Ukrainy jest brak wystarczającej znajomości języka polskiego. Aby proces aklimatyzacji był łatwiejszy od maja realizujemy bezpłatny kurs języka polskiego dla przebywających w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

- Specjalny przyspieszony kurs języka polskiego przyczyni się nie tylko do zdobycia przez uczestników podstawowych umiejętności językowych niezbędnych w codziennych sytuacjach w ekspresowym tempie, ale również ułatwi proces ich adaptacji, znalezienia pracy i integracji w nowym miejscu zamieszkania. Pozwala na skuteczny rozwój wszystkich niezbędnych w posługiwaniu się językiem obcym umiejętności takich jak mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie czy pisanie. Dodatkowo każdej osobie zapewniamy niezbędne materiały do nauki. Jest realizowany w wymiarze 72 godzin od poziomu podstawowego w siedzibie schroniska w Lubachowie – mówi Dorota Waliszak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu przez magistra filologii polskiej i lektora języka polskiego w Białej Cerkwi na Ukrainie. Organizacja kursu języka polskiego obywateli Ukrainy mieszkających w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy w formie darowizn, m.in. z naszych miast partnerskich z Lampertheim (Niemcy) i Maldegem (Belgia).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group