Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Uczą się zasad bezpieczeństwa

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
Imbramowice: Uczą się zasad bezpieczeństwa
Fot. użyczone
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Imbramowicach otrzymali odznaczenie „Bezpieczny pieszy", biorąc udział w corocznej akcji organizowanej przez szkolną placówkę.

„Bezpieczny Dom, Szkoła i Środowisko" to społeczna akcja mająca na celu edukację najmłodszych w tematyce zagrożeń i bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wyposażeni zostali w odpowiednią wiedzę, którą wykorzystali podczas konkursu w środę 22 lutego 2012r.

– Rozmowy takie są bardzo potrzebne już od najmłodszych lat. Ruch drogowy nie jest zjawiskiem spontanicznym, a odbywa się w oparciu o pewne reguły, których poznanie jest wręcz niezbędne. W miarę, jak dziecko dorasta, staje się coraz bardziej aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Może być rowerzystą, motorowerzystą, w końcu zdobywa upragnione prawo jazdy. Zanim to jednak nastąpi – dla własnego bezpieczeństwa – musi nauczyć się rzeczy podstawowych, np. na co zwracać uwagę przechodząc przez jezdnię, kiedy wolno mu poruszać się jezdnią, czy chodnik zawsze jest bezpiecznym miejscem dla pieszych? Sytuacje na drogach zmieniają się dynamicznie i w drodze do szkoły wiele się dzieje. Aby tę drogę bezpiecznie pokonać, dziecko musi prawidłowo reagować. Jest to niezwykle ważne dla jego bezpieczeństwa - zdrowia, a nawet życia! - mówiła dyrektor szkoły Krystyna Waliszak.

Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie. Dzisiaj pierwszoklasiści otrzymali od Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie odblaski i kalendarz ucznia, który propaguje wiedzę o zagrożeniach i bezpieczeństwie. Najważniejsze jednak, co otrzymali to cenne wskazówki, które w przyszłości zaprocentują odpowiednim zachowaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group