Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Witoszów Dolny: Uczniowie z Witoszowa jadą do parku wodnego – zbudowali najpiękniejszy dom

Czwartek, 18 listopada 2010, 19:33
Aktualizacja: 19:38
Autor: KO
Świdnica/Witoszów Dolny: Uczniowie z Witoszowa jadą do parku wodnego – zbudowali najpiękniejszy dom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rozstrzygnięcie trzeciej edycji „Dachu nad głową” nastąpiło dziś w siedzibie organizatora akcji społecznej, czyli w markecie Leroy Merlin. Klasa ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wyjedzie w nagrodę do Wrocławskiego Parku Wodnego. A sama szkoła otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakupy w świdnickim markecie.

Tegoroczna akcja polegała na konstruowaniu z klocków Lego domu marzeń. Każda z drużyn miała godzinę na stworzenie swojego domu marzeń i tysiąc klocków do wykorzystania. Musiała też opisać swoje dzieło na stronie formatu A4. Później przez tydzień klienci marketu oddawali głosy na najładniejszą legową budowlę.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mościsku, a trzeci stopień podium przypadł Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy. - Każda ze stworzonych prac miała w sobie coś niepowtarzalnego – przyznał Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

Tegoroczny „Dach nad głową” jest bezpośrednio powiązany z kolejną akcją, czyli z Sobotnim Wolontariatem. Zwycięzcy „Dachu nad Głową” mogli bowiem wskazać podmiot charytatywny, w którym jeszcze w grudniu w ramach wolontariatu pracownicy Leroy Merlin zrealizują drobne prace remontowo-dekoracyjne. Dzięki uczniom z Witoszowa, tegoroczna akcja „Sobotni Wolontariat” przeprowadzona będzie w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej.

Relacja z budowania z klocków: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group