Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Uczniowie zawarli pakt

Czwartek, 2 listopada 2023, 9:30
Aktualizacja: 10:31
Autor: red
Grodziszcze: Uczniowie zawarli pakt
Fot. Gmina Świdnica
PAKT, czyli PRACOWNIA AKTYWNEGO KORZYSTANIA Z TECHNOLOGII we Wrocławiu, jest jedną z 4 nowatorskich pracowni cyfrowych, finansowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Prezentuje ofertę nieodpłatnych stacjonarnych i mobilnych warsztatów służących prowadzeniu działań edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli i dorosłych w duchu metodologii STEAM, koncentrujących się na interdyscyplinarnym nauczaniu, opartym na pracy projektowej i rozwiązywaniu problemów.

W dniach 17 i 24 października do Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Grodziszczu zawitał zespół edukatorów PAKT z mobilnymi warsztatami dla uczniów klas IV- VIII. Trzygodzinne zajęcia zostały zorganizowane w trzech grupach tematycznych:
Prototypowanie na ekranie. Tworzymy szkic aplikacji dla rozwiązań Smart City.

Udźwiękawiamy filmy. Muzyka filmowa dla każdego.

Pełna synchronizacja. Tworzymy taniec z wykorzystaniem robotów.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w realizację zadań, pokonywali sprawnie kolejne stopnie trudności, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki wspólnej pracy doskonalili obserwację otoczenia i jego potrzeb, tworząc aplikację Smart dla swojego środowiska, miksowali dźwięki, rozwijali zdolność krytycznego myślenia i umiejętności, z którymi być może kiedyś zwiążą swoją przyszłość.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group