Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „Ugotowani” i zadowoleni

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 7:47
Autor: red
Świebodzice: „Ugotowani” i zadowoleni
Fot. UM Świebodzice
Bez relacji „urzędnik–klient”, w luźnej atmosferze, i przy lepieniu pierogów – tak swój niebanalny projekt zrealizowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

Cztery pracownice socjalne zaprosiły do wspólnego gotowania kilka pań, będących długotrwale bezrobotnych, korzystających ze wsparcia OPS. Projekt nazwały „Ugotowani”.
- Spotkałyśmy się w miejskiej jadłodajni, czyli na zupełnie neutralnym gruncie, gdzie nie byłyśmy urzędniczkami za biurkiem, co już wprowadziło luźną atmosferę. Stanęłyśmy wszystkie do lepienia pierogów, dzieci, z którymi panie przyszły, miały kącik do zabaw. Zrobiłyśmy pierogi i zupę dyniową, później był wspólny posiłek. To wszystko sprawiło nam mnóstwo radości- opowiada Dorota Rychlik, jedna z pomysłodawczyń. – W dodatku okazało się, że projekt bardzo się spodobał, choć przecież nie było to nic wielkiego, ale panie już dopytują o ciąg dalszy.

Projekt miał na celu integrację i aktywizację zawodową kobiet, będących długotrwale bezrobotnymi. Mobilizująco mógł podziałać także fakt, że spotkanie odbyło się w jadłodajni, którą prowadzi świebodzicka spółdzielnia socjalna ZINA, czyli panie, które też kiedyś były bez pracy, a dzięki udziałowi w projekcie prowadzonym przez tutejszy OPS, stworzył sobie miejsca pracy i dobrze sobie radzą.

W projekcie wzięło udział kilkanaście pań. Projekt wymyśliły: Bogumiła Kałucka, Grażyna Kwiecień, Katarzyna Lenartowicz i Dorota Rychlik z OPS.

Partnerem przy realizacji projektu była Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Zina”, która udostępniła pomieszczenie kuchni i stołówki. Wszystkie produkty spożywcze zakupiła „Piekarnia Bieżyński” ze Świdnicy – sponsor projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group