Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ujawnili tytoń bez znaków akcyzy

Środa, 12 marca 2014, 15:29
Aktualizacja: Czwartek, 13 marca 2014, 6:50
Autor: red.
Świdnica: Ujawnili tytoń bez znaków akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Zabezpieczone 82 kilogramy liści tytoniu oraz maszyna do cięcia – to efekt wspólnych działań celników i policjantów. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły ponad 40 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie 37–letni mieszkaniec Świdnicy odpowie teraz za przestępstwo karno–skarbowe.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Wrocławia, w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali 37-letniego mieszkańca Świdnicy.
Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj. Funkcjonariusze w domu mężczyzny odnaleźli 82 kilogramy liści tytoniu oraz 4 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze ujawnili także maszynę do cięcia tytoniu.

Jak oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły ponad 40 tysięcy złotych. Ujawniony tytoń i maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego, natomiast mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Zatrzymany 37-latek odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do lat 3.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group