Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Dworcowa w nowej odsłonie

Wtorek, 15 lipca 2014, 12:41
Aktualizacja: 13:42
Autor: red.
Żarów: Ulica Dworcowa w nowej odsłonie
Fot. UM Żarów
Teren przy ulicy Dworcowej w Żarowie przejdzie gruntowną zmianę. Jeszcze w tym roku rozpocznie się jego przebudowa. Plac zostanie utwardzony kostką betonową, pojawią się nowe obrzeża betonowe i zniknie stary przystanek autobusowy.

- Ulica Dworcowa w Żarowie nabierze nowego wyglądu. Dziś już, w dużej mierze dzięki budowie nowoczesnego targowiska, teren ten odżył i nie straszy swoim wyglądem. Wkrótce, miejsce to znów zrobi się bardziej estetyczne. Na realizację tego zadania gmina Żarów pozyskała ponad 17 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - mówi Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W sprawie nowej inwestycji będą przeprowadzane również konsultacje z przedsiębiorcami i handlowcami, którzy prowadzą sklepy na tym terenie. Takie zaplanowane zostały pod koniec lipca.

Pieniądze zostały przyznane gminie Żarów na realizację projektu "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Dworcowej w Żarowie - zakup kostki i obrzeży betonowych oraz wiaty przystankowej".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group