Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Kopernika w Żarowie po remoncie

Poniedziałek, 17 września 2018, 15:02
Autor: red
Żarów: Ulica Kopernika w Żarowie po remoncie
Fot. UM Żarów
Zakończył się kolejny etap prac drogowych na terenie naszego miasta. Kierowcy mogą już bezpiecznie poruszać się nową nawierzchnią drogową przy ulicy Kopernika w Żarowie. Droga ta została wyremontowana, zrobiło się estetyczniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Zniknęły dziury i wszelkie uciążliwości drogowe, które napotykali w tym miejscu kierowcy. Jest to już kolejna droga przebudowana w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", który realizuje gmina Żarów.
- To kolejne zadanie drogowe zrealizowane w tym roku na terenie Żarowa. W tej chwili kontynuujemy wszystkie inwestycje, na które gmina pozyskała dodatkowe środki zewnętrzne. Zdajemy sobie sprawę, że skala potrzeb remontowych zgłaszanych przez mieszkańców jest znacznie większa. Staramy się je sukcesywnie realizować w miarę możliwości finansowych gminy. Jednak w pierwszej kolejności wykorzystujemy środki unijne, dlatego inwestycje realizowane są w miejscach objętych dodatkowym dofinansowaniem. To są planowane działania, mamy podpisane umowy z wykonawcami, które musimy finalizować. Po zakończeniu wszystkich zadań wpisanych do unijnych projektów, przystąpimy sukcesywnie do kolejnych przedsięwzięć zarówno w mieście, jak i na terenach wsi - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z podpisaną umową prace w tej chwili realizowane są przy przebudowie ul. Słowackiego w Żarowie. Droga jest zamknięta, zerwana została już stara nawierzchnia drogowa, a żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi tam prace przy naprawie sieci wodociągowej. Niebawem ulica Słowackiego również zyska nową nawierzchnię asfaltową. Remont ulicy Kopernika pochłonął 207.437,56 złotych. Koszt modernizacji drogi przy ul. Słowackiego to kwota 304.290,62 złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 3 867 257,09 złotych.

Po zakończeniu prac przy ulicy Słowackiego rozpocznie się remont dróg przy Placu Wolności, Kwiatowej i Puszkina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group