Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ulica Mickiewicza w remoncie

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 26 marca 2019, 9:54
Autor: red
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się remont drogi przy ulicy Mickiewicza w Żarowie. Jest to już ostatnia droga, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

Prace rozpoczęły się od zerwania starej nawierzchni drogowej, a w ramach inwestycji powstaną także dodatkowe zatoki postojowe, które w znacznym stopniu ułatwią parkowanie i umożliwią przejazd ulicą, bez konieczności omijania zaparkowanych aut.

– W związku z przebudową ulicy Mickiewicza w Żarowie została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dlatego prosimy kierowców, aby pamiętali, że na przedmiotowym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy od centrum Żarowa w kierunku Mrowin. Aby dojechać do centrum Żarowa z Mrowin należy jechać przez ulicę Słowiańską i ul. Wyspiańskiego. Cały projekt w ramach którego wyremontowanych zostało kilkanaście dróg gminnych ma się zakończyć w lipcu. Dzięki tej inwestycji najbardziej zniszczone i dziurawe drogi doczekały się kompleksowej modernizacji – mówił Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Realizacja projektu, który rozpoczął się w 2018 roku obejmowała przebudowę kilku dróg przy ulicy Wojska Polskiego, Dworcowej, Puszkina, Słowackiego, Placu Wolności, Kopernika, Kwiatowej, Sportowej i Mickiewicza. Zadanie to zostało dofinansowane kwotą 3 867 257,09 złotych, a całkowita wartość projektu wynosi 5.866.510,15 złotych.

Droga przy ul. Mickiewicza nie jest całkowicie zamknięta dla ruchu, zamknięty jest tylko jeden pas ruchu, tak, aby uciążliwości drogowe dla kierowców były jak najmniejsze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group