Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Sikorskiego w Świdnicy zyska nowe oblicze

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Świdnica: Ulica Sikorskiego w Świdnicy zyska nowe oblicze
Fot. użyczone
Urząd Miasta Świdnicy ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa ulicy gen. Władysława Sikorskiego, odcinek od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą gen. Mariana Langiewicza w Świdnicy. Termin przyjmowania ofert mija 20 kwietnia 2015 roku.

Świdnica od kilku lat czyniła starania dotyczące wyremontowania ul. Sikorskiego. Przebudowa podzielona została na dwa etapy. W pierwszym obejmie ona drogę w granicach administracyjnych miasta, w drugim odcinek terenu Gminy Wiejskiej Świdnica – droga gminna wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Nad Potokiem. Pomimo podziału inwestycji na etapy, prace budowlane będą prowadzone jednocześnie na całym odcinku drogi w sposób pozwalający na utrzymanie ruchu obsługującego przyległe tereny. W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace związane z rozbiórką istniejących elementów drogi, budową kanalizacji deszczowej oraz przebudową kolidującej infrastruktury. Następnie prowadzone będą roboty ziemne. Po wykonaniu podłoża ułożone zostaną warstwy podbudowy, nowych nawierzchni oraz elementów bezpieczeństwa ruchu. W ramach pierwszego etapu przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, pętla autobusowa oraz przepust pod drogą. Powstanie 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkowo dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. W drugim etapie prace obejmą odcinek drogi pozostający pod zarządem Gminy Wiejskiej Świdnica. Przebudowany zostanie skrzyżowanie z ulicą Nad Potokiem oraz część nawierzchni jezdni.

- To bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która po latach z poziomu planów w końcu przeszła do realizacji. Liczymy, że po przebudowaniu znikną utrudnienia związane z jej opłakanym stanem i ulica Sikorskiego przestanie być zmorą dla każdego kierowcy, który od strony Strzegomia czy łącznika autostradowego, wjeżdżał do naszego miasta – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Łączne koszty finansowe to 5.582.464,00 zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne m.in. z budżetu województwa – 300.000 zł, narodowego programu przebudowy dróg lokalnych w wysokości 2.678.054 zł oraz budżetu Gminy Wiejskiej Świdnica. Z budżetu miasta przeznaczone zaś będzie 2.230.105 zł. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w listopadzie tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group