Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ulica Spokojna w trakcie remontu

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 17 października 2016, 12:11
Autor: red
Fot. UM Żarów
Droga przy żarowskim cmentarzu komunalnym doczekała się modernizacji. Wprawdzie wszystkie prace nie zostały jeszcze zakończone, ale remontowany odcinek drogowy zyskał już nową nawierzchnię asfaltową.

Będzie komfortowo i bardziej bezpieczniej, zwłaszcza teraz, kiedy tuż przed świętem 1 listopada zrobi się tłoczniej i zwiększy się ruch.

Ulica Spokojna w Żarowie, podobnie jak Boczna w Krukowie zostały objęte dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego i są remontowane w ramach przebudowy dróg dojazdowych.
- To kolejne drogi, które są modernizowane w ramach tego programu. Każdego roku składamy wnioski na remonty dróg w innych miejscowościach, tak aby mieszkańcy naszych wsi mieli ułatwiony dojazd do swoich gruntów rolnych. Na remont czekają wciąż jeszcze inne drogi, dlatego na bieżąco składamy kolejne wnioski o dofinansowanie części robót - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Ulica Spokojna jest jeszcze w trakcie remontu i na razie trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, aby bez utrudnień dojechać w kierunku cmentarza. Remont powinien zakończyć się w trakcie najbliższych dni.

Nowe drogi, zarówno ulica Spokojna, jak i remontowana w tym samym czasie ulica Boczna w Krukowie z pewnością cieszyć będą nie tylko samych mieszkańców, ale również użytkowników ruchu drogowego. Inwestycja kosztować będzie dokładnie 247.157, 25 złotych. Blisko 130 tysięcy złotych gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. Remont, w części zostanie także sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group