Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Spokojna w trakcie remontu

Poniedziałek, 17 października 2016, 12:11
Autor: red
Żarów: Ulica Spokojna w trakcie remontu
Fot. UM Żarów
Droga przy żarowskim cmentarzu komunalnym doczekała się modernizacji. Wprawdzie wszystkie prace nie zostały jeszcze zakończone, ale remontowany odcinek drogowy zyskał już nową nawierzchnię asfaltową.

Będzie komfortowo i bardziej bezpieczniej, zwłaszcza teraz, kiedy tuż przed świętem 1 listopada zrobi się tłoczniej i zwiększy się ruch.

Ulica Spokojna w Żarowie, podobnie jak Boczna w Krukowie zostały objęte dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego i są remontowane w ramach przebudowy dróg dojazdowych.
- To kolejne drogi, które są modernizowane w ramach tego programu. Każdego roku składamy wnioski na remonty dróg w innych miejscowościach, tak aby mieszkańcy naszych wsi mieli ułatwiony dojazd do swoich gruntów rolnych. Na remont czekają wciąż jeszcze inne drogi, dlatego na bieżąco składamy kolejne wnioski o dofinansowanie części robót - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Ulica Spokojna jest jeszcze w trakcie remontu i na razie trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, aby bez utrudnień dojechać w kierunku cmentarza. Remont powinien zakończyć się w trakcie najbliższych dni.

Nowe drogi, zarówno ulica Spokojna, jak i remontowana w tym samym czasie ulica Boczna w Krukowie z pewnością cieszyć będą nie tylko samych mieszkańców, ale również użytkowników ruchu drogowego. Inwestycja kosztować będzie dokładnie 247.157, 25 złotych. Blisko 130 tysięcy złotych gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. Remont, w części zostanie także sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group