Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Strefowa w Żarowie do remontu

Środa, 12 lipca 2017, 15:59
Autor: red
Żarów: Ulica Strefowa w Żarowie do remontu
Fot. UM Żarów
Jeszcze w lipcu ma się rozpocząć remont drogi gminnej przy ulicy Strefowej w Żarowie. Inwestycja ta realizowana będzie w ramach zadania inwestycyjnego "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych – rozbudowa systemu wodociągowego w celu zapewnienia zaopatrzenia terenów WSSE Podstrefy w Żarowie".

Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów. Pierwsze prace ruszą już niebawem.
- To kolejne zadanie, które realizować będziemy na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej. Ulica Strefowa w Żarowie wymaga pilnej przebudowy, tym bardziej, że jest to droga często użytkowana także przez tiry, które dowożą różne materiały i surowce do zakładów tutaj ulokowanych. Droga jest zbyt wąska i często zdarzają się tutaj utrudnienia w ruchu drogowym. W ramach tego zadania przebudowana zostanie droga wraz ze skrzyżowaniem w Żarowie. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. W pierwszej kolejności wykonamy prace związane z rozbiórką istniejących elementów drogi i budową kanalizacji deszczowej. Następnie prowadzone będą roboty ziemne pod konstrukcje drogi. Po wykonaniu wzmocnienia podłoża ułożone zostaną warstwy podbudowy oraz nowej nawierzchni - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w połowie września. Kolejny potrwa do końca marca 2018 roku. Przebudowa ulicy Strefowej wraz z skrzyżowaniem kosztować będzie dokładnie 376.161,45 złotych. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group