Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Ulica Świdnicka częściowo wyłączona

Czwartek, 11 stycznia 2024, 11:21
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Dobromierz: Ulica Świdnicka częściowo wyłączona
Fot. UG Dobromierz
Urząd Gminy w Dobromierzu informuje, że ze względu na zły stan techniczny budynku gospodarczego przy ul. Świdnickiej w Dobromierzu, stanowiący własność Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, bezpośrednio zagrażający bezpieczeństwu osób poruszających się drogą gminną, od czwartku, 11 stycznia 2024 r. nastąpi ograniczenie ruchu. Droga zostanie zwężona do jednego pasa ruchu i zamknięta dla samochodów ciężarowych.

Podczas kontroli w listopadzie 2022 r. i lutym 2023 r. oraz w wyniku decyzji wydanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdnicy stwierdzono, że więźba dachowa przy ścianie budynku należącego do KOWR uległa zawaleniu, a górna część ściany szczytowej jest odchylona od pionu w kierunku wjazdu na posesję. Właściciel obiektu został zobowiązany do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynku do 30 listopada 2023 r., co nie nastąpiło.

W związku z powyższym ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze przyległym do budynku do czasu usunięcia zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa mienia, mając na uwadze regulacje prawne wynikające z ustawy o drogach publicznych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wystąpił do Wójta Gminy Dobromierz z wnioskiem o zamknięcie dla ruchu części drogi przy w/w budynku gospodarczym, która znajduje się w strefie niebezpiecznej, na szerokości nie mniejszej niż 6 metrów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group