Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/kraj: Ulżyj Ziemi, wyłącz światło

Sobota, 26 marca 2011, 18:22
Aktualizacja: 20:42
Autor: KO
Świdnica/kraj: Ulżyj Ziemi, wyłącz światło
Czwartkowa awaria.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś „Godzina dla Ziemi”, co oznacza, że na sześćdziesiąt minut setki milionów osób i instytucji na całym świecie zgaszą światła podczas akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Ze Świdnicy jednak żadna instytucja oficjalnie się do akcji nie włączyła. Za to ostatnio w naszym mieście nieco ulżono Ziemi – przez kilkadziesiąt minut nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach przy Zamenhofa i Sikorskiego.

W gaszeniu świateł podczas „Godziny dla Ziemi” nie do końca chodzi o oszczędzanie energii. Nie powstrzymamy zmian klimatu, jeśli będziemy oszczędzać energię jedynie raz do roku przez godzinę... Ale jednak – taki symboliczny gest może pomóc nam uświadomić sobie, jak ważna jest ekologia. WWF zachęca każdego do udziału w akcji razem z ludźmi na całym świecie poprzez zgaszenie światła w swoich domach.

W tym roku polscy działacze zachęcają też do pójścia o krok dalej – zadeklarowania codziennych czynności, które każdy może wykonać dla dobra naszej planety.

We Wrocławiu zgasną dziś o godz. 20.30: gmach główny Uniwersytetu i Most Uniwersytecki, Dom Handlowy Renoma, Centrum Outlet Factory Wrocław, Ratusz i budynek Urzędu Miejskiego przy Nowym Targu, Ossolineum, hotel The Granary, Grunwaldzki Center oraz Whirlpool Wrocław.

A w Świdnicy ostatnio na kilkadziesiąt minut zgasła sygnalizacja świetlna na drodze krajowej nr 35 i drodze wojewódzkiej nr 382 – po południu w czwartek. Kierowcy sobie jakoś poradzili, mimo awarii świateł do wypadków nie doszło.

„Godzina dla Ziemi” - start dziś o godz. 20.30

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group