Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Umowa partnerska podpisana

Poniedziałek, 11 marca 2013, 0:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2013, 11:16
Autor: red.
Bystrzyca Górna: Umowa partnerska podpisana
Fot. użyczone
9 miało miejsce historyczne wydarzenie dla Bystrzycy Górnej i Krzelowa. Właśnie w tym dniu w bardzo przyjaznej atmosferze doszło do podpisania Umowy Partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny” i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów–Młoty „Jezierzyca”.

Umowa Partnerska została podpisana przez: Beatę Szyszkę, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”, Wandę Hańską, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca”, Tadeusza Krajewskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”, Marię Łabanowicz, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca” w obecności przedstawicieli gminy Świdnica i gminy Wińsko.

Celem partnerstwa jest wzajemna współpraca kulturalna, oświatowa, sportowa i turystyczna oraz pielęgnowanie tradycji historycznych a także integracja pokoleniowa. Zanim doszło do złożenia podpisów pani Beata Szyszka i pani Wanda Hańska przedstawiły osiągnięcia swoich stowarzyszeń i przedstawiły osoby współpracujące i wyróżniające się w działalności Stowarzyszeń.

Podpisanie Umowy Partnerskiej zakończono wspólnym toastem i przekazaniem podarunków. Stowarzyszenie „Jezierzyca” dostało drzewko sosny, które zasadzone w Krzelowie będzie przypominało ten historyczny moment. Natomiast „Trzy sosny” otrzymały bardzo pomysłowy zestaw do robienia baniek mydlanych wraz z instrukcją przygotowania specjalnego płynu. Po części oficjalnej nastąpiła wspólna zabawa. Nasi goście okazali się bardzo zintegrowaną i wesołą grupą. Chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach, a w quizie o Bystrzycy Górnej wykazali się dużą znajomością i wiedzą.

(bystrzycagorna.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group