Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Umowy na wsparcie hospicjum i prowadzenie rehabilitacji podpisane

Piątek, 12 stycznia 2018, 7:25
Autor: red
Żarów: Umowy na wsparcie hospicjum i prowadzenie rehabilitacji podpisane
Fot. UM Żarów
Jak co roku burmistrz Leszek Michalak przyznał dofinansowania z budżetu gminy Żarów stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym działającym w naszym mieście. Jak do tej pory, na ich działalność przeznaczonych zostało ponad 66 tysięcy złotych.

Podpisane zostały umowy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy na realizację zadania "Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej" oraz Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" na dwa zadania "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" i "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów".

Na wsparcie hospicjum, z którego usług korzystają także mieszkańcy gminy Żarów i inni mieszkańcy powiatu świdnickiego przekazanych zostało 12.200 złotych. Umowę na wsparcie świdnickiego hospicjum podpisał burmistrz Leszek Michalak oraz Aneta Kasprzak-Radecka i Joanna Gadzińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum".

Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Żarów z opieki świdnickiego hospicjum mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy naszej gminy.
- Naszym wsparciem obejmujemy mieszkańców gminy Żarów i całego powiatu świdnickiego, którzy cierpią na choroby nowotworowe w stadium terminalnym. Pielęgniarki otaczają fachową opieką naszych pacjentów, a ich rodziny wsparciem. Mieszkańcy mogą także wypożyczać bezpłatnie sprzęty, które często ułatwiają pacjentom codzienne funkcjonowanie. Wśród nich specjalistyczne łóżka szpitalne, balkoniki, koncentratory tlenu, kule czy inhalatory. Dzięki temu, że podpisujemy umowy z ościennymi gminami, które finansują naszą działalność pacjenci ze wszystkich usług korzystają bezpłatnie. W minionym roku z tych usług skorzystały 22 osoby z terenu gminy Żarów - wyjaśnia Joanna Gadzińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Świdnicy.
Hospicjum swoją siedzibę ma przy ul. Grodzkiej 19 w Świdnicy, czynne jest w godz. 11.00-15.00, pod nr tel. 74 852 03 46.

Środki z budżetu gminy Żarów otrzymało także Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja". Na realizację zadania "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 24 tysięcy złotych, a na zadanie "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów" kwotę 30 tysięcy złotych. Umowę podpisali burmistrz Leszek Michalak, Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" oraz Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.
- Poradnia Rehabilitacyjna przy żarowskim szpitalu przyjmuje pacjentów już od kilku lat. Za zabiegi rehabilitacyjne pacjenci płacą tylko połowę kosztów. Pozostałą część pieniędzy dopłaca gmina, a dalszą organizacją zabiegów zajmuje się Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja". To tutaj Żarowianie mogą dokonać rejestracji i otrzymać decyzję o dofinansowaniu świadczeń. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy wspólnie naszym mieszkańcom bardzo dobrze funkcjonuje. W minionym roku z zabiegów rehabilitacyjnych skorzystało 370 mieszkańców. To pokazuje tylko, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród mieszkańców naszej gminy. Najważniejsze, że pacjenci mogą korzystać z usług rehabilitacyjnych na miejscu, po znacznie niższym koszcie - dopowiada Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group