• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 22:17
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 884
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy jubileuszu dwudziestolecia Mszy Pojednania

Wiadomości: Region - Krzyżowa
Piątek, 13 listopada 2009, 8:25
Aktualizacja: 8:29
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tablicę, znajdującą się na bramie wjazdowej do obiektu Fundacji Krzyżowa, odsłonili w południe 12 listopada Tadeusz Mazowiecki i przedstawiciele Świdnicy oraz powiatu – prezydent Wojciech Murdzek, starosta Zygmunt Worsa i wójt Teresa Mazurek. Arcybiskup Alfons Nossol dokonał jej poświęcenia.

- Tu niemożliwe staje się możliwe. – mówił arcybiskup Nossol – Zwracam uwagę, że przyszło nam żyć w naprawdę cudownych czasach. Byliśmy i jesteśmy dotknięci obecnością Jana Pawła II i obecnością zjednoczonych Niemiec i Polski w Unii Europejskiej, której obecnie przewodzi Jerzy Buzek. 20 lat temu to wszystko było zupełnie niemożliwe. Daleka droga za nami. Dziś chciałbym wszystkim podziękować, jako to pokolenie, które jest beneficjentem tych zmian i powiedzieć na koniec, że niemożliwe staje się możliwe dzięki ludziom, dzięki nadziei i wierze.

Poseł Marek Krząkała odczytał list od marszałka sejmu, Bronisława Komorowskiego, który, podobnie jak przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert, nie mógł przyjechać do Krzyżowej z powodu obowiązków. W liście marszałek przywoływał wielkie wydarzenia „zwycięskiego pochodu narodów”, pokojowych zmian w Europie po 1989 roku. Wspomniał też, że w czerwcu odsłonięto w Berlinie fragment muru Stoczni ku czci Solidarności, a 11 grudnia w Krzyżowej nastąpi odsłonięcie fragmentu Muru Berlińskiego.

Następnie Matthias Wilkes, starosta powiatu partnerskiego Kreis-Bersgtrasse w Hesji i przybyła z nim malarka Gerti Gutperle wręczyli obraz, który przywieźli ze sobą jako dar. – Tylko człowiek, który niesie pokój w swoim sercu i realizuje go w swoich czynach, otrzymuje od Boga siłę, dzięki której może czynić dobro. W imieniu mojego kraju chcę przekazać ten obraz jako symbol wiecznego pokoju. – powiedziała artystka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group