Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:46
Aktualizacja: Sobota, 30 czerwca 2018, 14:23
Autor: red
REGION: Uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W Świdnicy, w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wydarzenie poprowadził Bartłomiej Grzegorczyk, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wałbrzychu.

Od 2003 r. konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów była również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem konkursu jest promocja zasad bezpieczeństwa pracy, ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Do regionalnej rywalizacji zgłosiły się 24 gospodarstwa z powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego i ząbkowickiego.

Pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Grzegorza Miluka z Międzylesia, na II miejscu uplasowali się Andrzej i Małgorzata Mach z Wierzbnej, natomiast III miejsce zajął Andrzej Kokoszka ze wsi Dworki w gminie Nowa Ruda. Laureaci będą teraz rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Ogólnopolski finał odbędzie się 21 września 2018 roku, podczas AGRO SHOW w Bednarach. Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Pana Piotra Wacławika z Bożkowa, Pana Henryka Korkucia z Głuszycy, Państwa Chwieśko z Czerwieńczyc oraz Pana Mirosława Zawady z Ząbkowic Śląskich.

Laureaci orz uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz lokalne samorządy. Nagrody rzeczowe wręczał Kierownik KRUS w Wałbrzychu Bartłomiej Grzegorczyk wraz z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Nowa Ruda Adrianną Mierzejewską, Burmistrzem Jaworzyny Śląskiej Grzegorzem Grzegorzewiczem, Dyrektorem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Markiem Tarnackim, Wójtem Gminy Czarny Bór, Kierownikiem Referatu Obrotu Nieruchomości, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Gminie Kłodzko Henrykiem Michalakiem oraz Radcą Państwowej Inspekcji Pracy Jackiem Grygotowiczem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group