• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 16:15
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 783
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uruchomiona została strona internetowa Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Sobota, 22 października 2016, 13:16
Aktualizacja: 13:19
Autor: red
Fot. red
Celem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska jest praktyczna ochrona wybranych obiektów poprzemysłowych charakterystycznych dla rozwoju gospodarczego Śląska.

Cel realizowany jest wieloetapowo m.in. poprzez określenie najodpowiedniejszej formy ochrony oraz opracowanie
właściwego dla chronionego obiektu systemu prezentacji historii oraz pierwotnego znaczenia produkcyjnego, rozwoju gospodarczego Śląska. Cel realizowany jest wieloetapowo m.in. poprzez określenie najodpowiedniejszej formy ochrony oraz opracowanie właściwego dla chronionego obiektu systemu prezentacji historii oraz pierwotnego znaczenia produkcyjnego.

Istotnym elementem podejmowanych działań jest stworzenie pewnej i wieloletniej formuły zapewnienia utrzymania chronionego obiektu z zachowaniem funkcji edukacyjnej, którego komponentem jest powołanie „zespołu fachowców” odpowiedzialnych za funkcjonowanie oraz właściwą interpretację chronionych zabytków. Celem zespołu jest również dokumentowanie i upowszechnianie pozytywnych efektów pracy w celu wdrażania sprawdzonych i zweryfikowanych przez odbiorców form ochrony zabytków techniki. Misja Fundacji realizowana jest w dwóch istniejących już placówkach - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śl. oraz Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach. W następnych latach planowane jest powołanie i uruchomienie następnych placówek, m.in. Filii Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Dzierżoniowie, Muzeum Porcelany na Śląsku w Tułowicach k. Opola, Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach k. Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group