Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uśmiech dla seniorów z żarowskiego Domu Seniora

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 9:32
Autor: red
Żarów: Uśmiech dla seniorów z żarowskiego Domu Seniora
Fot. UM Żarów
Choć czas świątecznych i opłatkowych spotkań już dawno za nami, seniorzy z żarowskiego Domu Seniora wspominają, jakie atrakcje przygotowały dla nich różne instytucje oraz dzieci i młodzież ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Żarów. Organizatorem wszystkich spotkań była Fundacja Babcia i Dziadek z Żarowa.

Seniorów odwiedził Mikołaj, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Domów Seniora z powiatu legnickiego i wrocławskiego, żarowski chór Cantate Domino oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.
- Na zaproszenie naszej fundacji, do Domu Pomocy Społecznej w Żarowie przyjechali goście z zaprzyjaźnionych DPS-ów z powiatów legnickiego i wrocławskiego. Scenariusz imprezy zakładał, iż goście oraz seniorzy zagrają główne role. Nad prawidłowym przebiegiem jasełek, czuwał reżyser i narrator Pan Ryszard Fidler. Dla wszystkich uczestników jasełek Fundacja Babcia i Dziadek przygotowała słodki poczęstunek, a po występach uroczysty obiad. W wigilijną noc do seniorów przybył ksiądz Józef, który podzielił się opłatkiem ze wszystkimi pensjonariuszami. Oczywiście dla wszystkich obecnych, pod choinką, znalazły się prezenty. Przed seniorami wystąpił również brzuchomówca, który rozbawił nas wszystkich swoim spontanicznym przedstawieniem artystycznym. Zorganizowaliśmy także dla podopiecznych Domu Seniora koncert niewidomej wokalistki Katarzyny Nowak, która zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy - mówi Agnieszka Proniewicz z Domu Seniora w Żarowie.

Fundacja Babcia i Dziadek oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej Żar-Med. w Żarowie , jak również pensjonariusze serdecznie dziękują dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia swoimi występami oraz swoją obecnością tego szczególnego czasu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group