Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ustalili seryjnego włamywacza

Piątek, 13 stycznia 2017, 17:16
Aktualizacja: 17:18
Autor: red
Świdnica: Ustalili seryjnego włamywacza
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego świdnickiej jednostki ustalili podejrzewanego o dokonanie kilkunastu przestępstw przeciwko mieniu, głównie kradzieży z włamaniem do sklepów spożywczych na terenie Świdnicy i okolic.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w drugiej połowie 2016r. zgłaszali się właściciele sklepów spożywczych z terenu miasta i okolicznych wsi, składając zawiadomienia o włamaniach do ich punktów handlowych. Opis zdarzenia za każdym razem był podobny. Sprawca działał zawsze w nocy, wyłamywał kłódki lub zamki w drzwiach wejściowych, a następnie dokonywał kradzieży papierosów, alkoholi oraz pozostawionej w kasie gotówki. W międzyczasie doszło także do dwóch usiłowań włamań do sklepów, które zostały już wcześniej okradzione.

Miejscowi policjanci otrzymali wówczas także zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie podświdnickiej wsi, gdzie łupem amatora cudzej własności padł rower oraz elektronarzędzia.

Świdniccy „kryminalni” skrupulatnie i cierpliwie pracowali nad powyższymi sprawami. Zebrany materiał dowodowy dawał podstawy do stwierdzenia, iż sprawcą opisanych czynów jest ta sama osoba. Policjanci ustalili podejrzewanego, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna w międzyczasie zdążył trafić do już zakładu karnego za inne, wcześniej dokonane kradzieże.

Będąc zatem za kratami usłyszał w sumie 12 kolejnych zarzutów za opisywane przestępstwa i przyznał się do popełnienia tych czynów. Łączne straty jakie w ich wyniku spowodował, to ponad 46 tys. złotych.

32-latek niedługo usłyszy zatem kolejny wyrok, który niewątpliwie przedłuży jego pobyt za kratami. Przypomnijmy, iż kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku powrotu do przestępstwa, czyli tzw. „recydywy”, z którą w tej sytuacji mamy do czynienia, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group