Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Usuwają azbest w gminie Dobromierz

Piątek, 28 października 2016, 7:56
Autor: red
Dobromierz: Usuwają azbest w gminie Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku Gmina Dobromierz realizuje program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy.

Dotyczy to przedsięwzięć związanych z wymianą, demontażem lub likwidacją pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest oraz wyrobów azbestowych zalegających na nieruchomościach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera samorządy w zakresie bezpiecznego usuwania tego materiału. I co jest ważne, zadanie to cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Gmina Dobromierz regularnie wykorzystuje więc możliwości i zdobywa dofinansowanie na takie działanie.

Z darmowego demontażu, odbioru i zdeponowania pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest na składowisko odpadów niebezpiecznych, skorzystało w tym roku w naszej gminie 8 gospodarstw, które złożyły odpowiednie wnioski. Łącznie na składowisko przekazano 41 ton tego niebezpiecznego materiału. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 20 tys. zł, w tym dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 17.172,85 zł.

Gmina Dobromierz zamierza w następnych latach nadal realizować utylizację eternitu w oparciu o wnioski mieszkańców. Należy pamiętać, by nie przekroczyć terminu złożenia wniosku podanego w ogłoszeniach o naborze, gdyż ustalenie listy nieruchomości jest podstawowym warunkiem oszacowania wartości zadania i pozyskania środków na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group