Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Utalentowany Tomasz

Wtorek, 16 lutego 2016, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: red
Witoszów Dolny: Utalentowany Tomasz
Fot. Gmina Świdnica
16–letni Tomasz Paździora z Komorowa, uczeń klasy III B Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, jest trzykrotnym Mistrzem Polski w Taekwondo.

Na co dzień uczęszcza do Klubu UKS TAEKWONDO GRYF ŚWIDNICA jako podopieczny Waldemara Zdebskiego. Pasję do tej dyscypliny sportowej zaszczepił mu ojciec, Mariusz, który ćwiczył karate.
- Pierwsze zetknięcie ze sztukami walki było w wieku 8 lat – jak wspomina Tomek.

Bardzo dużą rolę w jego pasji odgrywa najbliższa rodzina, która wspiera go oraz motywuje przy każdych zawodach, a także wspomniany już Waldemar Zdebski oraz nauczyciel W-F i wychowawca Andrzej Żebrowski.

Jak mówi Tomek, ciężko jest już mu powiedzieć o dokładnej ilości medali, pucharów i dyplomów.
- Nic nie przychodzi samo, talent jest tylko na samym początku, reszta to ciężka praca i wielkie zacięcie sportowca – dodaje Mariusz Paździora.

Dla Tomka jest to styl życia i pasja, która z roku na rok nabiera większego rozpędu i motywacji. Sam mistrz z Komorowa opowiada o częstych treningach przed zawodami. Zachęca przy tym do zdrowego trybu życia. Sam pływa, biega oraz jeździ na rowerze. Obecnie przygotowuje się do kolejnych zawodów. Tym razem w Wieliczce, które odbędą się w dniach 12-13 marca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group