Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 481
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku

Niedziela, 24 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Kraj: Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku
Fot. użyczone
Każdego dnia zdarza się kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzymi dokumentami.

Wyłudzanie kredytów i pożyczek, zakładanie fikcyjnych firm do wyłudzania kredytów i zwrotu podatków, wynajęcia mieszkań i pokoi hotelowych, kradzieże wypożyczonych samochodów lub innych rzeczy. Wszystko to odbywa się w imieniu niewinnej osoby, która często dopiero po wielu miesiącach czy nawet latach dowiaduje się o tym poprzez wezwanie do zapłaty albo wezwanie do stawienia się w prokuraturze. Jak przeciwdziałać przykrym konsekwencjom utraty dokumentów?

Wystarczy zgłosić się do placówki swojego banku i zastrzec numery seryjne utraconych dokumentów. Informacje te są błyskawicznie przekazywane do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z Systemu Dokumenty Zastrzeżone (m.in: do operatorów telefonii komórkowych, placówki poczty, agencji rozliczeniowych sprzedaży i wynajmu nieruchomości).

Najważniejszymi dokumentami, które trzeba zastrzegać są dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu, karty płatnicze czy dowody rejestracyjne. Pamiętajmy, że nie ma znaczenia, czy utrata dokumentów nastąpiła w wyniku zgubienia lub kradzieży. Nie ma też różnicy czy poszkodowana osoba jest klientem jakiegokolwiek banku czy też nigdy nim nie była. Nie ma przecież żadnej pewności, czy utracony dokument zostanie wykorzystany przez przestępców czy nie. Koniecznie trzeba się zabezpieczyć. Kiedy stracisz swoją kartę płatniczą lub inne dokumenty można także zadzwonić pod ogólnopolski numer telefonu (+48) 828 828 828.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group