Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Utrudnienia na ul. Wesołej w Strzegomiu

Wtorek, 5 sierpnia 2014, 9:12
Aktualizacja: 11:13
Autor: red.
Strzegom: Utrudnienia na ul. Wesołej w Strzegomiu
Fot. użyczone
Ruszył etap II zadania „Przebudowy dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą prowadzących do terenów powojskowych – ul. Armii Krajowej i Wesołej w Strzegomiu”.

Na ten cel gmina Strzegom otrzymała dotację w wysokości 85% z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wykonawcą jest Konsorcjum firm: P.P.U.H „DROG - ZIEM” ze ŚPBDiM. Wartość robót wynosi 3 639 604,18zł brutto. Umowny termin zakończenia robót to 17 listopada br.

W ramach zadania wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa w ulicy Wesołej od skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów do skrzyżowania z ul. Leśną. W ul. Armii Krajowej zostaną wybudowane dodatkowe studzienki i przykanaliki deszczowe. Na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Wesołej powstanie rondo „średnie” jednopasmowe z możliwością przejazdu „TIR-ów”. W ciągu ul. Armii Krajowej z ul. Św. Jadwigi powstanie skrzyżowanie typu „T”.

Ulice zmienią się nie do poznania. Wydzielone zostaną nowe miejsca postojowe oraz zjazdy z kostki kamiennej, będzie nowa asfaltowa jezdnia, chodniki z kostki betonowej, poprawi się widoczność w porze nocnej dzięki oświetleniu typu LED, co ograniczy zużycie energii. Remont pozwoli także na obniżenie poziomu hałasu. Przebudowa skrzyżowań zwiększy bezpieczeństwo ruchu. - Kanalizacja deszczowa wpłynie na sprawniejsze odwodnienie pasa drogowego obu ulic, usunięte drzewa zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami lip niskopiennych - skomentowała Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej , Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group