Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga na oszustów złotych monet

Sobota, 12 stycznia 2013, 0:01
Aktualizacja: 0:04
Autor: red.
Region: Uwaga na oszustów złotych monet
Fot. archiwum
Wałbrzyscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy oferują do sprzedaży "rzekomo" złote monety. Do jednego z takich oszustw doszło w ostatnim czasie w Głogowie.

62-letni głogowianin padł ofiarą oszustów. Mężczyzna kupił okazyjnie od przypadkowego ulicznego sprzedawcy 20 monet, za które zapłacił 30 000 złotych. Niestety szybko okazało się, że była to okazja, ale dla oszustów. Monety nie były z 24-karatowego złota, a ich wartość jest niewielka.

Głogowianin wracał z banku, gdy w pewnym momencie podszedł do niego nieznany mu mężczyzna, który zaproponował sprzedaż angielskich monet jedno pensowych. Miały być wykonane z 24-karatowego złota. Następnie do obu mężczyzn podszedł kolejny pan, który wyraził chęć kupna monet. Ostatecznie kupił 10 monet płacąc za nie 15 000 złotych. Poinformował ponadto, że w kantorze sprzedał jedną taką monetę za 1900 złotych. Sytuacja ta sprowokowała głogowianina do kupna. Jak się okazało stracił aż 30 000 złotych.. Udając się do kantoru w celu sprzedaży, szybko został przekonany, że są bez wartości. Wszystko wskazuje na to, że padł ofiarą oszustów, którzy najpierw zaaranżowali całą sytuację, a potem ją wykorzystali, oszukując poszkodowanego. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie. Sprawcy działali w zaplanowany i przemyślany sposób. Funkcjonariusze apelują do osób, którym proponowano zakup monet lub złota, aby zgłaszały się z informacjami na policję.

Ten przykry dla oszukanego mężczyzny przykład, może posłużyć za przestrogę dla innych. Pamiętajmy, że oszuści często działają w grupach. Prócz osoby, która poleca okazyjny produkt, pojawia się także ktoś, kto uprawdopodabnia jego dobrą jakość, legalność i prawdziwość transakcji. Zwykle oszuści obserwują swą przyszłą ofiarę i wybierają ludzi, którzy mogą mieć przy sobie pieniądze. Głównie szukają osób, które właśnie znajdują się przy bankach, parkingach hipermarketów, ale także polecają się jako domokrążcy. Pamiętajmy, że ofiara to zazwyczaj pojedyncza osoba, której trudniej jest zweryfikować prawdziwość oferty, a także nie ma przy niej osób, które mogłyby odwieść od zakupu. Aby nie stać się ofiarą oszusta, należy pamiętać, że tzw. "szybkie transakcje", to zazwyczaj szybka strata pieniędzy.

(KMP Wałbrzych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group