Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga! Złodzieje podają się za policjantów

Środa, 14 stycznia 2015, 10:13
Aktualizacja: 13:07
Autor: red.
Region: Uwaga! Złodzieje podają się za policjantów
Fot. archiwum
Posługują się podrobioną legitymacją policyjną. I pod policyjną "przykrywką" okradają mieszkania. Kradną telefony, wartościowe przedmioty, pieniądze i dokumenty. Żarowska policja ostrzega przed oszustami, którzy okradają metodą "na policjanta". Tylko w samej Świdnicy policja odnotowała serię takich zdarzeń.

Dwa z nich niestety były skuteczne. - Apelujemy o ostrożność, szczególnie osób starszych, które stanowią łatwy cel dla różnych grup przestępczych i oszustów. O czujność prosimy także rodziny, by uświadamiały seniorów i uczulały ich na tego typu nieuczciwe działania. Pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem przed oszustami jest nasza czujność - apeluje Janusz Kozendra, komendant żarowskiego komisariatu policji.

Policja apeluje, aby przed wpuszczeniem kogokolwiek podającego się za funkcjonariusza do domu i w przypadku jakiś podejrzeń niezwłocznie zadzwonić pod nr tel. 74 858 05 77 lub 997 i zweryfikować, czy rzeczywiście w tym miejscu prowadzone są policyjne czynności.

Oszuści podający się za policjanta legitymują się fałszywi legitymacjami i pod pretekstem przeszukania mieszkania okradają mieszkańców.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group